skip to Main Content

FABULAMUNDI Pět evropských her

260,0 

Sborník pěti současných her vydaný jako součást mezinárodního projektu Fabulamundi ve spolupráci s Divadlem Letí.
Publikace představuje pět dramatických textů, s nimiž divadlo při své účasti v projektu pracovalo: Alexandra Badea: Spojení Evropa; Ella Hickson: Autorka; Pier Lorenzo Pisano: Jen pro tvé dobro; Volker Schmidt: Textilní trilogie; Joan Yago: Krátké rozhovory s výjimečnými ženami.

249 skladem


Nakladatel: Institut umění – Divadelní ústav, Divadlo Letí
Tvůrci: Alexandra Badea (Spojení Evropa, překlad Alexandra Badea), Ella Hickson (Autorka, předklad Hana Nováková), Pier Lorenzo Pisano (Jen pro tvé dobro, překlad Kateřina Bohadlová), Volker Schmidt (Textilní trilogie, překlad Jana Slouková), Joan Yago (Krátké rozhovory s výjimečnými ženami, překlad Romana Rédlová), Martina Schlegelová, Marie Špalová a David Košťák (editoři), Kamila Černá (redakce), Egon Tobiáš (obálka, grafická úprava a sazba).
Jazyk: český
ISBN: 978-80-7008-439-7
EAN: 978807008437
Rok vydání: 2020
Vazba: V2
Edice: Současná hra
Oddělení: Ediční oddělení
Počet stran: 338
Katalogové číslo: 10099490 Kategorie:

Popis

Sborník pěti současných her vydaný jako součást mezinárodního projektu Fabulamundi ve spolupráci s Divadlem Letí.
Publikace představuje pět dramatických textů, s nimiž divadlo při své účasti v projektu pracovalo: Alexandra Badea: Spojení Evropa; Ella Hickson: Autorka; Pier Lorenzo Pisano: Jen pro tvé dobro; Volker Schmidt: Textilní trilogie; Joan Yago: Krátké rozhovory s výjimečnými ženami. Hry reflektují podstatné rysy současného života, ať již jde o témata politická, jako je závislost ekologie na lobbingu v nejvyšších politických evropských kruzích, nebo soukromá, jako je věčné hledání osobní i umělecké identity, tíživost neměnných rodinných konstelací a zmatky v sexuálních preferencích. Výbor přináší i bizarní vhled do života proslulých žen či příběh z nedaleké budoucnosti, kde chudí Evropané hledají jako gastarbeitři práci na bohatších, vyspělejších kontinentech.

Další informace

Hmotnost 0.5 kg
Rozměry 15 × 21 cm
Back To Top