skip to Main Content

Tři hry / Joël Pommerat

240,00 

Svazek Tři hry je vůbec první publikací her Joëla Pommerata v českém jazyce, konkrétně v překladech Zdeňka Bartoše a Michala Zahálky. Najdete v něm tyto tituly: Znovusjednocení Korejí, Prolomit ledy a Třesu se (1 a 2).

153 skladem

Autor / Author: Joël Pommerat
Nakladatel / Publisher: Institut umění – Divadelní ústav
Tvůrci / Creative: autor: Joël Pommerat, editor svazku: Michal Zahálka, redakce: Kamila Černá, Zbyněk Černík a Michal Zahálka, překlad: Zdeněk Bartoš, Michal Zahálka, doslov: Linda Dušková, grafika: Egon Tobiáš
Jazyk / Language: český
ISBN: 978-80-7008-425-0
EAN: 9788070084250
Rok vydání / Year of publication: 2019
Vazba / Binding: V2
Edice / Edition: Současná hra
Oddělení / Department: Ediční oddělení
Počet stran / Number of pages: 234
Katalogové číslo: 81086543 Kategorie:

Popis

Joël Pommerat (*1963) patří k nejuznávanějším francouzským dramatikům a režisérům dneška, několikrát získal prestižní francouzskou cenu Molière, jeho souborné dílo ocenila Francouzská akademie a roku 2016 získal v rámci Evropských divadelních cen významnou Cenu nové divadelní reality.

Svazek Tři hry je vůbec první publikací Pommeratových her v českém jazyce, konkrétně v překladech Zdeňka Bartoše a Michala Zahálky. Najdete v něm tyto tituly:

Znovusjednocení Korejí sestává z dvacítky obrazů, které spojuje obecnější téma lásky v různých podobách. Mnohdy groteskní, humorné i tragické příběhy, ve kterých se dohromady vystřídá více než šedesátka postav, už si našly cestu na řadu evropských jevišť.

Prolomit ledy je tragikomedií o zaměstnancích supermarketu a jeho despotickém majiteli, který jim zčistajasna celý supermarket odkáže. Pod vedením idealistické Estelle začínají zaměstnanci zkoušet divadelní přestavení na šéfovu počest – věc je ale ještě o poznání složitější…

Hlavní hrdina hry Třesu se (1 a 2) hned na začátku oznámí divákům, že během představení, přímo před jejich zraky, zemře. Následně se rozbíhá panoptikální kabaret, v němž hrdina představuje podivné události, které ho v životě potkaly – a se kterými se chce ještě před smrtí vyrovnat.

Další informace

Hmotnost 0,35 kg
Rozměry 15 × 21 cm
Back To Top