skip to Main Content
Identifikační údaje

Institut umění – Divadelní ústav
Otto Linhart
Celetná 17
110 00 Praha 1

IČ: 00023205
DIČ: CZ00023205

Tel.: + 420 226 522 072
Mob.: + 420 775 857 670
Mail: prospero@idu.cz

Objednání

Zákazník musí během objednání uvést platné kontaktní údaje a zvolit způsob platby. Potvrzením objednávky se zákazník zavazuje k odebrání zvoleného zboží a k uhrazení příslušné částky. Odesláním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí.

Prodávající došlou objednávku potvrdí e-mailovou zprávou, kterou zašle zákazníkovi,

Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku v případech, že objednané zboží není na skladu či je doručovací adresa uvedená kupujícím zjevně pochybná. V těchto případech bude prodávající bez zbytečného odkladu informovat e-mailovou zprávou kupujícího.

Prodávající se zavazuje, že osobní údaje, které mu poskytl zákazník, bude používat pouze k účelům, které souvisejí se službami e-shopu PROSPERO.

Ochrana osobních údajů

Kupující (uživatel) bere na vědomí, že jeho osobní údaje budou prodávajícím zpracovány v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „GDPR“) a s dalšími právními předpisy.

Kupující bere na vědomí, že prodávající bude zpracovávat osobní údaje sám, případně pověří zpracováním třetí osobu – zpracovatele, a to zejména poskytovatele a správce informačních systémů prodávajícího. Kupující dále bere na vědomí, že poskytovatel předá v případě objednávky osobní údaje dalším správcům, a to přepravním společnostem, které doručí objednaný hmotný předmět koupě Kupujícímu. V případě, že si Kupující přeje zaslat hmotný předmět koupě do země mimo EU, bere kupující na vědomí, že prodávající pověří zpracováním osobních údajů dalšího správce, a to přepravní společnost se sídlem mimo EU.

Osobní údaje budou zpracovány za účelem naplnění smluvního vztahu mezi prodávajícím a kupujícím (uživatelem).

Kupující odesláním objednávky prohlašuje, že byl dle čl. 12 a následujících GDPR informován o zpracování jeho osobních údajů.

Prodávající bude v postavení správce osobních údajů zpracovávat osobní údaje kupujícího uvedené v objednávce, tj. jméno, příjmení, adresa, e-mailová adresa a telefonní číslo kupujícího v elektronické podobě. Osobní údaje kupujícího budou zpracovávat pověření zaměstnanci prodávajícího nebo zpracovatel osobních údajů, se kterým má prodávající uzavřenou smlouvu o zpracování osobních údajů. Kupující má právo přístupu k vlastním osobním údajům a právo na jejich opravu.

Ceny zboží

Institut umění je plátcem DPH, uvedené ceny jsou ceny konečné, včetně DPH. Plátci DPH ze zemí Evropské unie, kteří chtějí zboží nakoupit bez DPH, uvedou ve svém vlastním zájmu platné číslo DIČ (platnost DIČ lze ověřit na těchto stránkách -http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=cs).

Poštovné a balné

Výše poštovného a balného se liší v závislosti na hmotnosti zásilky a sídle adresáta. Všechny zásilky posíláme Českou poštou, pokud si zákazník přeje zásilku doručit například prostřednictvím kurýrní služby, je nutné se na tuto možnost předem informovat na e-mailu prospero@divadlo.cz. Ceny poštovného jsou nastaveny pro zásilky do 5,5 kg, pokud má Vaše zásilka větší hmotnost, informujte se o ceně poštovného opět na adrese prospero@divadlo.cz.

Při zasílání zboží do zahraničí věnujte pozornost výběru druhu poštovného, prioritní a ekonomické zásilky se liší dobou dodání, v případě vzdálených lokalit, jako jsou např. Spojené státy americké, Brazílie nebo Austrálie, se doba dodání liší v řádu několika týdnů!

Osobní odběr vybraného zboží v současné době není možný.

Možnosti platby

V ČR:

  • Dobírka: Cena objednávky se platí při převzetí zboží od poštovního doručovatele či na poště.
  • Platební karta: Objednávku lze bezpečně uhradit platebními kartami VISA, VISA Electron, EuroCard/MasterCard a Maestro.
  • Paypal
  • Bankovní převod: Zákazníkovi je zaslána faktura s pokyny k úhradě. Cenu objednávky je možné uhradit převodem ze svého účtu na účet č. 10006-63838011/0710 u Komerční banky. Jako variabilní symbol platby vždy uvádějte číslo objednávky, které se zobrazí po jejím dokončení. Při volbě platby převodem může být zboží expedováno až po připsání požadované částky na uvedený účet. V případě platby převodem musí být platba uhrazena do 30 dnů od vzniku objednávky, v opačném případě bude objednávka stornována.

V zahraničí:

  • Platební karta: Objednávku lze bezpečně uhradit platebními kartami VISA, VISA Electron, EuroCard/MasterCard a Maestro.
  • Paypal
Expediční lhůta

Ve většině případů je zboží odesláno během 1-4 pracovních dnů. V případě objednání problematického zboží může dojít k prodloužení lhůty, o kterém je zákazník neprodleně informován. Pokud není objednávka odeslána do 14 pracovních dnů, má zákazník možnost objednávku stornovat. Při platbě převodem začíná běžet expediční lhůta v okamžiku připsání částky na náš účet.

Forma zásilky

Zboží je odesláno zákazníkovi v neporušeném obalu, který je uzpůsoben charakteru zboží a zabraňuje jeho poškození. V zásilce je přiložena faktura plnící funkci reklamačního a daňového dokladu.

Převzetí zboží

Zákazník je povinen zkontrolovat neporušenost obalu. Pokud převezme zjevně poškozenou zásilku, musí uplatňovat případnou reklamaci na přepravci.

Reklamace a vracení zboží

Reklamaci či vrácení zboží nechť zákazník oznámí e-mailem na adresu prospero@divadlo.cz, popřípadě telefonicky na číslo +420 226 522 072.

 

Reklamační řád

Odstoupení od smlouvy

Pokud je s dodaným zbožím něco v nepořádku, máte možnost do 14 dnů od převzetí zboží odstoupit od smlouvy, a to v souladu s § 1829 až §  1837, zákon č. 89/2012 Sb. Občanský zákoník. Vrácené zboží musí být nepoškozené. Zboží, které bylo poškozeno během přepravy,  lze vyměnit za identický nepoškozený kus (vyjma vyprodaných produktů).

Celý nákup nebo jeho část můžete vrátit těmito způsoby:

  1. Osobně

Zastavte se v sídle PROSPERO (na adrese Institutu umění – Divadelního ústavu, Nekázanka 18, 110 00 Praha 1) během hodin pro veřejnost (po–ne 9:30–17:30). Vezměte si s sebou zakoupené zboží a doklad o nákupu. Peníze vám vrátíme ihned v hotovosti.

  1. Poštou nebo přepravní společností

Objednávku pošlete na: PROSPERO, Institut umění – Divadelní ústav, Nekázanka 18, 110 00 Praha 1. V balíčku nesmí chybět informace o tom, že vracíte zboží, kopie daňového dokladu, číslo objednávky, číslo účtu, na který máme peníze zaslat, telefonní číslo s e-mailem, abychom vás mohli kontaktovat. Peníze vám pošleme na účet do 30 dnů ode dne, kdy nám balíček dorazil. Poštovné v tomto případě neproplácíme.

V případě vracení balíčku poslaného do zahraničí, doporučujeme zákazníkům nás před odesláním balíčku kontaktovat telefonicky +420 775 857 670  nebo emailem prospero@divadlo.cz, abychom s Vámi mohli vyřešit logistiku a alternativní řešení či kompenzaci. 

 

Back To Top