skip to Main Content

Hry / Giraudoux

390,00 

Nový svazek edice Divadelní hry přináší jedenáct dramat jednoho z nejvýznamnějších francouzských dramatiků Jeana Giraudouxe. Jeho svébytné dramatické dílo plné morálních i milostných paradoxů představuje jak na základě her proslavených (Trójská válka nebude, Ondina, Bláznivá ze Chaillot aj.), tak těch, které se zatím pozornosti českých čtenářů ani divadelníků nedočkaly (Júdit, Apollón Bellacký, Pařížské impromptu aj.).

178 skladem

Autor: Jean Giraudoux
Nakladatel: Arts and Theatre Institute
Tvůrci: Karel Kraus a Michal Zahálka, Zbyněk Černík a Michal Zahálka, Eva Bezděková, Jindřich Hořejší, Alexander Jerie, David Kraus, Karel Kraus, Michal Lázňovský, Michal Zahálka, Michal Zahálka, Miroslava Košťálová
Jazyk: czech
ISBN: 978-80-7008-438-0
EAN: 9788070084380
Rok vydání: 2020
Vazba: V8
Edice: Divadelní hry
Oddělení: Ediční oddělení
Počet stran: 840
Katalogové číslo: 19107088 Kategorie: Štítek:

Popis

Nový svazek edice Divadelní hry přináší jedenáct dramat jednoho z nejvýznamnějších francouzských dramatiků Jeana Giraudouxe. Jeho svébytné dramatické dílo plné morálních i milostných paradoxů představuje jak na základě her proslavených (Trójská válka nebude, Ondina, Bláznivá ze Chaillot aj.), tak těch, které se zatím pozornosti českých čtenářů ani divadelníků nedočkaly (Júdit, Apollón Bellacký, Pařížské impromptu aj.). Velkou část knihy tvoří nově vzniklé překlady Karla Krause (jenž byl autorem původního edičního návrhu a jehož poslední prací byl právě překlad hry Júdit pro tuto knihu), Michala Lázňovského a Michala Zahálky. Texty her doplňuje původní studie představující Giraudouxe coby divadelníka, soupis uvedení jeho her na českých scénách a obsáhlá ediční poznámka zaměřená na genezi překladů.

Další informace

Hmotnost 1.24 kg
Rozměry 4 × 14 × 23 cm
Back To Top