Login

Register

Login

Register

skip to Main Content
Akce

Czech Theatre 28

129,0 

Issue 28 is devoted to prominent theatre stages – Comedy Theatre (and the reasons for its demise), Reduta Theatre, Theatre on Dlouhá Street, and the theatrical arts in Ostrava. The article ‘Václav Havel Leaving and Coming Back‘ bids a final farewell to the top Czech playwright. This issue also looks at Letí Theatre and its passion for new plays, and readers will also find reviews of productions that received Alfréd Radok Awards, and there are sumaries of new Czech plays and new books on the theatre, theatre statistics, and an overview of theatre awards.

102 skladem

Autor: kolektiv autorů
Podtitul:
Nakladatel: Institut umění - Divadelní ústav
Tvůrci:
Jazyk: anglický
ISBN: ISSN 0862-9390
EAN: 9770862939008
Rok vydání: 2012
Vazba: lepená
Edice: periodika
Oddělení: edicni_oddeleni
Počet stran: 72
Katalogové číslo: 55968 Kategorie:

Popis

Časopis Czech Theatre přináší každoročně informace o událostech uplynulé divadelní sezóny, o uměleckých trendech, výrazných osobnostech a scénách současného českého divadla. Vychází v angličtině, je určen (nejen) zahraničním zájemcům o české divadelní dění. Číslo 28 je věnováno výrazným divadelním scénám – Divadlu Komedie (a důvodům jeho zániku), Divadlu Reduta, Divadlu v Dlouhé a divadelní Ostravě. Článkem Odcházení a návraty Václava Havla se časopis loučí s předním českým dramatikem. V čísle se dále představuje Divadlo Letí a jeho vášeň pro nové hry, najdete tu i recenze inscenací, které se umístily v soutěži o Cenu Alfréda Radoka, anotace nových českých her a nových knih o divadle, divadelní statistiku a přehled divadelních cen.

Vydávání časopisu Czech Theatre bylo ukončeno, poslední číslo vyšlo v roce 2019
Informace o českém divadle v angličtině, určené zájemcům ze zahraničí, získáte nyní na našich stránkách na adrese https://www.performczech.cz.

Další informace

Hmotnost 0.25 kg
Rozměry 21 × 30 cm
Back To Top
Vyberte svoji měnu
EUREuro