skip to Main Content

Von Tieren und Menschen

390,0 

Václav Havels kürzlich wiederentdecktes Stück „Das Schwein“ ist die
skurrile Geschichte seines Versuchs, ein Schwein für ein Festmahl zu
bekommen – die Parabel einer Welt, in der Anstand und Höflichkeit
vergeblich gegen Engstirnigkeit und Egoismus ankämpfen.

13 skladem


Podtitul: Neue Theaterstücke aus Tschechien
Nakladatel: Theater der Zeit, Institut umění - Divadelní ústav
Tvůrci: Autoří: Václav Havel, Anna Saavedra, Milan Uhde, Petr Kolečko, Petr Zelenka, Herausgegeben von Kamila Černá, Ondřej Černý und Ondřej Svoboda, Překlad: Joachim Bruss, Barbara Schnelle, Lydia Nagel, Eva Profousová, Rhea Krčmářová
Jazyk: německý
ISBN: 978-3-95749-153-4
EAN: 9783957491534
Rok vydání: 2018
Edice: Mimo edice
Oddělení: Ediční oddělení
Katalogové číslo: 42815058 Kategorie: ,

Popis

Antologie Von Tieren und Menschen (O zvířatech a lidech) představuje české autory několika generací – od velikánů českého dramatu V. Havla a M. Uhdeho až po významné představitele nejmladší generace A. Saavedru a P. Kolečka.

Nedávno znovuobjevená hra Václava Havla „Prase“ je bizarním příběhem o pokusu získat prase na hostinu. Podobenství o světě, v němž slušnost a zdvořilost marně bojují s omezeností a sobectvím.

„Olga“ Anny Saavedry je dojemným portrétem disidentky a pozdější první dámy Olgy Havlové (1933-1996), nejvýznamnější důvěrnice Václava Havla.
Havla, ženy s mimořádnou vnitřní silou, odvahou a nezávislostí. V knize Zázraky v černém domě se Milan Uhde s temně komickým nadhledem ohlíží za rozhádanou rodinou, jejími iluzemi a nedorozuměními a vrací nás k historickým kořenům všech jejich problémů.
„Poker Face“ Petra Kolečka je tragikomedie o sametové revoluci, o ztracených iluzích, politice a hře o peníze nejen v pokeru.
„Věra“ Petra Zelenky je stárnoucí majitelkou castingové agentury, která nejprve přijde o rodinu a poté o práci. Svět zábavy jako jádro cynické současnosti.

Další informace

Hmotnost 0.35 kg
Rozměry 14 × 19 cm
Back To Top