skip to Main Content

Architektura imaginárního

330,0 

V roce stého výročí narození Josefa Svobody, se českým čtenářům vůbec poprvé v úplnosti dostává vzácný doklad jeho pedagogické činnosti a uvažování o divadle: přepisy přednášek, které vedl na milánské Škole dramatického umění Paola Grassiho roku 1986.

106 skladem


Podtitul: Scénografický seminář Josefa Svobody
Nakladatel: Institut umění – Divadelní ústav
Tvůrci: Odpovědná redaktorka: Jana Jansová, jazyková a odborná redakce: Michal Zahálka, grafická úprava: Tereza Melenová, korektury: Jana Křížová, překlad: Marina Feltlová
Jazyk: český
ISBN: 978-80-7008-429-8
EAN: 9788070084298
Rok vydání: 2020
Vazba: V2
Edice: Mimo edice
Oddělení: Oddělení sbírek a archivu
Počet stran: 200
Katalogové číslo: 02678511 Kategorie: , ,

Popis

V roce stého výročí narození Josefa Svobody, se českým čtenářům vůbec poprvé v úplnosti dostává vzácný doklad jeho pedagogické činnosti a uvažování o divadle: přepisy přednášek, které vedl na milánské Škole dramatického umění Paola Grassiho roku 1986. Unikátní master class představuje Svobodu coby všestranného divadelníka, u nějž se praktické myšlení a dokonalé zvládnutí technologií a řemesla snoubí s mimořádným koncepčním, vpravdě dramaturgickým uvažováním o úloze výtvarné stránky inscenace. Svoboda všechny své teze dokládá na zcela konkrétních příkladech a nechává nahlížet do zákulisí řady významných inscenací českého i světového divadla čtyřicátých až osmdesátých let 20. století. Bohatý obrazový doprovod navíc přináší řadu fotografií a návrhů, jež dosud nebyly knižně publikovány.

Další informace

Hmotnost 0.7 kg
Rozměry 17 × 24 cm
Back To Top