skip to Main Content
Sale

Příručka rozvoje místní kulturní politiky: Kroky, Nástroje, Případové studie

175,00 

97 in stock

Autor: Eylem Ertürková (ed.)
Nakladatel: Institut umění – Divadelní ústav
Jazyk: český
ISBN: 978-80-7008-368-0
EAN: 9788074850943
Rok vydání: 2016
Vazba: V2
Edice: mimo edice
Oddělení: institut_umeni
Počet stran: 147

Description

Publikace Příručka rozvoje místní kulturní politiky nabízí řadu konkrétních návodných postupů, příkladů a nástrojů pro důsledné zapojení občanů a aktérů místní kultury do plánovacích, implementačních a hodnotících procesů.
Jedná se o publikaci, která vznikla v roce 2011 pro turecké prostředí za podpory Evropské kulturní nadace a je skutečně velice konkrétní v obsahu sdělení.
Na jedné straně poskytuje návodnou oporu politikům a pracovníkům místních a regionálních samospráv.
Zároveň jim umožňuje zopakovat si spojení kultury a lidských práv, vliv kultury na lidský rozvoj nebo mj. vlastní hodnoty kultury spojené s obcí, kterou spravují.
Na druhé straně je příručka přehledem metodologicky popsaných nástrojů a postupů, jež klíčoví aktéři v oblasti kultury a umění v souvislosti s participací na tvorbě kulturní politiky po zástupcích místních či regionálních samospráv mohou požadovat či již požadují. Publikace vychází – a je to v úvodních statích mnohokrát zmiňováno – z Agendy 21 pro kulturu, která je referenčním dokumentem Mezinárodního sdružení měst a místních vlád, jež vnímají kulturu jako čtvrtý pilíř udržitelného rozvoje měst a obcí.

Additional information

Weight 0.4 kg
Dimensions 17 × 23 cm
Back To Top