skip to Main Content

Architektura imaginárního

330,00 

V roce stého výročí narození Josefa Svobody, se českým čtenářům vůbec poprvé v úplnosti dostává vzácný doklad jeho pedagogické činnosti a uvažování o divadle: přepisy přednášek, které vedl na milánské Škole dramatického umění Paola Grassiho roku 1986.

Out of stock


Podtitul / Subtitle: Scénografický seminář Josefa Svobody
Nakladatel / Publisher: Institut umění – Divadelní ústav
Tvůrci / Creative: Odpovědná redaktorka: Jana Jansová, jazyková a odborná redakce: Michal Zahálka, grafická úprava: Tereza Melenová, korektury: Jana Křížová, překlad: Marina Feltlová
Jazyk / Language: český
ISBN: 978-80-7008-429-8
EAN: 9788070084298
Rok vydání / Year of publication: 2020
Vazba / Binding: V2
Edice / Edition: mimo edice
Oddělení / Department: oddeleni_sbirek
Počet stran / Number of pages: 200
SKU: 02678511 Categories: , ,

Description

V roce stého výročí narození Josefa Svobody, se českým čtenářům vůbec poprvé v úplnosti dostává vzácný doklad jeho pedagogické činnosti a uvažování o divadle: přepisy přednášek, které vedl na milánské Škole dramatického umění Paola Grassiho roku 1986. Unikátní master class představuje Svobodu coby všestranného divadelníka, u nějž se praktické myšlení a dokonalé zvládnutí technologií a řemesla snoubí s mimořádným koncepčním, vpravdě dramaturgickým uvažováním o úloze výtvarné stránky inscenace. Svoboda všechny své teze dokládá na zcela konkrétních příkladech a nechává nahlížet do zákulisí řady významných inscenací českého i světového divadla čtyřicátých až osmdesátých let 20. století. Bohatý obrazový doprovod navíc přináší řadu fotografií a návrhů, jež dosud nebyly knižně publikovány.

Additional information

Weight 0.7 kg
Dimensions 17 × 24 cm
Back To Top